Nuhkvara printeris

print
21.9.2005

Lexmark ja HP on pärast korduvaid järelepärimisi lõpuks möönnud, et on printeritega kaasa pannud nuhkvara, mis annab teateid printeri kasutamise kohta.

Näiteks Lexmarki printeriga on kaasas nuhkprogramm Lexmark Connect. See saadab kord kuus valmistajafirmale koondi printeri kasutamise kohta. Printeri seadistamisel on siiski võimalus ka nuhkvara ära nullida, kuid enamik inimesi ei vaevu seda tegema.

Lexmark kaitseb end väitega, et nuhkvara ei edasta isikuandmeid. Piirdutavat seadistuse, trükitud lehekülgede arvu, kasutatud tindi ja printerile antud käskluste registreerimise ja edastamisega. Lisaks antavat teada mõningaid arvuti andmeid, nagu protsessori tüüp, operatiivmälu ja kõvaketta maht, eelistatud keel jne. Siia peab küll lisama, et printeri seadistamisel tuleb täita registreering, kuhu märgitakse nii kasutaja nimi kui ka printeri number.

HP kasutab sarnast nuhkvara juba enam kui aasta. Erinevalt Lexmarkist küsitakse printeri seadistamisel selleks luba. Canoni ja Epsoni esindajad eitavad printerites nuhkvara kasutamist.

 
[vaadatud: 10000 korda]
Data too long for column 'count' at row 6